Общая информация об авторе
Степанова Татьяна Валерьевна - д.ю.н., профессор, заведующая кафедрой конституционного права и правосудия.
В 1998 г. окончила ОНУ им.И.И.Мечникова по специальности «правоведение» с отличием.
В 2002 г. защитила кандидатскую диссертацию на тему «Доказывание и доказательства в хозяйственном процессе».
В 2018 защитила докторскую диссертацию на тему «Теоретико-правовые основы процессуального статуса участников искового производства в хозяйственном судопроизводстве».
Читает курсы «Хозяйственно-процессуальное право» и "Сравнительное процессуальное право" на кафедре конституционного права и правосудия ОНУ им.И.И.Мечникова.
Автор более 100 научных работ.
Доказательства и доказывание в хозяйственном процессе Украины (диссертация к.ю.н.)
Щодо поняття та характерних рис арбітражного керуючого
Важливим напрямом розвитку законодавства в Україні на даному етапі є вдосконалення законодавства про банкрутство, зокрема, законодавства, що регулює діяльність арбітражного керуючого в процедурах банкрутства. Від вказаного безпосередньо залежить відновлення та повноцінне функціонування економіки України. Одним із центральних фігур в процедурі банкрутства є арбітражний керуючий. Метою даної статті є дослідження поняття та характерних рис арбітражного керуючого.
Принцип спеціалізації як основний принцип побудови судової системи України
Стаття 125 Конституції України встановлює, що система судів загальної юрисдикції в Україні будується за принципами територіальності і спеціалізації. Щодо принципу територіальності, зокрема, побудови судової системи з урахуванням адміністративно-територіального устрою України та доступності правосуддя на всій території та для всього населення нашої держави, то він на даний час не вважається дискусійним. Проте, щодо необхідності збереження спеціалізації постійно точаться дискусії.
Про деякі прогалини порядку досудового врегулювання господарських спорів
Учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду. Крім того, у разі необхідності відшкодування збитків або застосування інших санкцій суб'єкт господарювання чи інша юридична особа – учасник господарських відносин, чиї права або законні інтереси порушено, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником цих прав або інтересів має право звернутися до нього з письмовою претензією, якщо інше не встановлено законом.
Еще статьи...
Страница 1 из 2