Общая информация об авторе
Борщевская Елена Николаевна – кандидат юридических наук, доцент кафедры гражданского и трудового права Одесского национального морского университета.
В 1998 г. окончила Одесскую национальную юридическую академию по специальности «Правоведение».
В 2000 г. получила диплом магистра по специальности «Государственная служба. Право».
С 2002 года преподает в Одесском национальном морском университете. Читает курсы «Гражданское право», «Экологическое право», «Аграрное право».
В 2005 году получила cвидетельство на право занятия адвокатской деятельностью.
2009 – 2013 г.г. – соискатель Одесского национального университета имени И.И.Мечникова.
27 апреля 2016 г. защитила диссертацию на соискание научной степени кандидата юридических наук на тему "Сроки в хозяйственном судопроизводстве".
Автор ряда научных работ по хозяйственному процессу.
Види строків у господарському процесі
Будь-яка галузь діяльності людини, кожна система знань потребує внутрішньої структурно-логічної впорядкованості, без якої неможливо організувати складну справу, виробити методологію наукових досліджень, побудувати навчальний процес. Досягнути необхідної впорядкованості дозволяє класифікація.
Своєчасність розгляду спорів – запорука якості господарського судочинства
Не є секретом, що господарське судочинство є найоперативнішим видом розгляду справ. І не останнє місце у цьому займає дотримання строків при розгляді та перегляді господарських справ. Враховуючи цю особливість господарського судочинства порівняно з іншими видами судочинства, слід зазначити, що перспективи його розвитку визначаються його оптимізацією та швидкістю, що є однією з головних запорук розвитку економіки країни. У зв'язку з цим видається доречним дослідити особливості реалізації принципів господарського судочинства щодо строків.
Зупинення, поновлення та припинення перебігу господарських процесуальних строків
Сучасна «Юридична енциклопедія» зупинення провадження у справі визначає як підтверджену процесуальним рішенням тимчасову перерву у виконанні процесуальних дій, …зумовлену об’єктивними причинами, що перешкоджають подальшому виконанню процесуальних дій і прийняттю процесуальних рішень у справі [1, c.648]. Але певні процесуальні дії продовжують здійснюватися і після зупинення провадження (проведення судової експертизи, розгляд пов’язаної справи та ін.), тому вказану позицію не можна визнати досконалою.
Деякі питання щодо процесуальних строків при вирішенні господарських справ у першій інстанції
Розгляд і розв’язання справи у судовому засіданні є основною, центральною стадією господарського процесу, якій властиві ознаки своєчасності та оперативності. З метою виваженого раціонального врегулювання на законодавчому рівні процесуальних строків господарського судочинства у першій інстанції пропонуємо наступне: